Aktualności

Polisolokaty – wygrana kancelarii w sprawie bezprawnie pobranej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe opłaty likwidacyjnej.

Wyrokiem z dnia 27 sierpnia 2019 r. Sąd Okręgowy Warszawa Praga zasądził na rzecz Klienta kancelarii żądaną kwotę stanowiącą równowartość bezzasadnie pobranej z tytułu ubezpieczenia opłaty likwidacyjnej.

Sąd wskazał, iż postanowienia dotyczące opłaty likwidacyjnej kształtują prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, godzą w równowagę kontraktową stosunku obligacyjnego, co rażąca narusza interesy naszego Klienta. Sprawę z ramienia kancelarii prowadziła adw. Kamila Syta-Sawa, wspólnik kancelarii. Wyrok zapadł w I Instancji, czekamy na uprawomocnienie wyroku.
Najczęściej czytane

Ranking DGP: Mec. Marek Markiewicz w gronie 50 najbardziej wpływowych prawników w 2020 roku

Mec. Marek Markiewicz w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników 2020 Dziennika Gazety Prawnej.

Godziny Pracy Kancelarii w okresie Pandemii

W związku z panującą pandemią COVID-19 zmieniliśmy godziny pracy i prosimy o kontakt telefoniczny z Kancelarią w godzinach 9:00 a 12:00. W późniejszych godzinach prosimy o kontakt emailowy na adres: kancelaria@mssb.pl

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu

Chodziło o słowa wygłoszone przez duchownego w trakcie homilii w Kościele Mariackim w Krakowie podczas Mszy św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Odnosząc się do „czerwonej zarazy”, powiedział, że Polsce zagraża też „tęczowa”.