Aktualności

Sprawa karna – wyrok uniewinniający Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie czterech funkcjonariuszy publicznych.

Po rozpoznaniu apelacji obrońców oskarżonych – czterech funkcjonariuszy publicznych, od wyroku skazującego w I instancji, Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił zaskarżony wyrok i uniewinnił czterech funkcjonariuszy publicznych od popełniania zarzucanego im czynu.

W związku z powołanymi okolicznościami i osobami, które zasiadły na ławie oskarżonym, sprawa miała silny wydźwięk społeczny. Obrońcami oskarżonych z ramienia kancelarii, którzy wstąpili do sprawy po wyroku skazującym w I instancji i sporządzili apelację od wyroku skazującego byli adw. Kamila Syta-Sawa i adw. Marek Markiewicz.
Najczęściej czytane

Ranking DGP: Mec. Marek Markiewicz w gronie 50 najbardziej wpływowych prawników w 2020 roku

Mec. Marek Markiewicz w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników 2020 Dziennika Gazety Prawnej.

Godziny Pracy Kancelarii w okresie Pandemii

W związku z panującą pandemią COVID-19 zmieniliśmy godziny pracy i prosimy o kontakt telefoniczny z Kancelarią w godzinach 9:00 a 12:00. W późniejszych godzinach prosimy o kontakt emailowy na adres: kancelaria@mssb.pl

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu

Chodziło o słowa wygłoszone przez duchownego w trakcie homilii w Kościele Mariackim w Krakowie podczas Mszy św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Odnosząc się do „czerwonej zarazy”, powiedział, że Polsce zagraża też „tęczowa”.