Aktualności

IV Międzynarodowy Kongres „Europa Christi” Mec. Markiewicz o problemach ze stosowaniem konkordatu

Uprzejmie informujemy, iż Mec. Marek Markiewicz będzie uczestniczył w charakterze prelegenta na IV Międzynarodowym Kongresie „Europa Christi” prezentując problemy związane ze stosowaniem konkordatu, z którymi zetknął się w swojej wieloletniej praktyce adwokackiej.

Kongres Ruchu „Europa Christi – Mundus Christi” odbędzie się pod patronatem honorowym: kard. Stanisława Dziwisza, abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i bp. Jerzego Mazura, biskupa diecezji ełckiej.

Na kongresie wystąpią również m.in. ks. prof. Józef Krukowski (PAN Oddział w Lublinie), ks. dr. Jacka Nogowskiego, ks. dr hab. Mirosław Sitarz, ks. dr hab. Piotr Goliszek, ks. dr hab. Paweł Kaleta, dr Agnieszka Romanko, Jarosław Schabieński z IPN w Białymstoku, ks. prof. Wojciech Góralski, prof. Ryszarda Maciejewskiego, dr Pavol Mačala, dr Jacek Bartosiak, Paweł Nierada (wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego), poseł Lech Kołakowski.

Z powodu pandemii w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie. Będzie on transmitowany on-line: na portalu niedziela.pl oraz youtube.com/ParafiaWigry

Najczęściej czytane

Ranking DGP: Mec. Marek Markiewicz w gronie 50 najbardziej wpływowych prawników w 2020 roku

Mec. Marek Markiewicz w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników 2020 Dziennika Gazety Prawnej.

Godziny Pracy Kancelarii w okresie Pandemii

W związku z panującą pandemią COVID-19 zmieniliśmy godziny pracy i prosimy o kontakt telefoniczny z Kancelarią w godzinach 9:00 a 12:00. W późniejszych godzinach prosimy o kontakt emailowy na adres: kancelaria@mssb.pl

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu

Chodziło o słowa wygłoszone przez duchownego w trakcie homilii w Kościele Mariackim w Krakowie podczas Mszy św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Odnosząc się do „czerwonej zarazy”, powiedział, że Polsce zagraża też „tęczowa”.